2019.a II PA KURSUSTEPLAAN ON PEAGI TULEMAS! 
Vivendi puidu- ja paberistuudio pakub läbi aasta põnevaid paberikunsti valdkonda kuuluvaid kursuseid täiskasvanutele. Mõned märksõnad:

  • ruumikujundused, installatsioonid ja lauakaunistused
  • ruumilised vormid ja esemed
  • paberi ja papi taaskasutus erinevates tehnikates
  • paberi kaunistustehnikad erinevatel esemetel
  • origami - kirigami
  • paberi valmistamine
  • praktiline ja kunstiline väärtus
  • ja palju muud!
Kursuse lehel on sisukirjeldus, toimumisajad, osalustasu ja registreerimisvorm.

Kui Sulle huvipakkuvat parasjagu ei leidu, anna meile oma soovidest teada SIIN.

Teised kursused täiskasvanutele on vasakul asuvas menüüs (puidutöö, mööbli valmistamine, puiteseme ja pehme mööbli restaureerimine, köite ja graafika restaureerimine).
 
OKTOOBER 2019
Decoupage'i (dekupaaži) kursus 
28.okt -18.nov esmaspäeviti kell 18:00-20:15
Dekupaaži ja kraklee tehnikate abil võib anda uue elu nii vanade asjadele kui üldiselt kaunistada erinevaid esemeid (lillepotid, pildraamid, nõud, küünlad, karbid, mööbel ja isegi tekstiil). Sisukal kursusel keskendume erinevatele dekupaaži tehnikatele, räägime dekupaaži ajaloost ja trendidest. Lisaks teoreetilisele osale saab igaühel praktilise töö käigus valmis niimõnigi kaunistatud ese.
 
Köitekursus
29.okt-19.nov teisipäeviti kell 18:00-20:15
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid köitetehnikaid, mille hulgas pööratakse suuremat tähelepanu liimita köitetehnikatele.Kursuse käigus valmistatakse mitmed köidetud märkmikud või raamatukesed kasutades erinevaid liimita köiteid.

NOVEMBER 2019 

9.-10. nov ja 23.-24.nov laupäeviti ja pühapäeviti kell 10-15 
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid lambikupli valmistamise tehnikaid nii paberist kui teistest materjalidest ning valmistada kohapeal kursustööna üks laualamp. Laualambi jalg ja kuppel tehakse kursusel kohapeal. Paberist lambivarjud annavad hea võimaluse oma kodu isikupärasemaks, huvitavamaks, soojemaks ja hubasemaks muuta.
 
Paberitegu
14.-21.nov neljapäeviti kell 18:00-21:00
Kursuse eesmärgiks on õppida ise käsitööpaberit valmistama ning seda omanäolistel viisidel kaunistama, et sellest lõpuks ka soovitud          õnnitluskaart, kinkekott, karbikaunistus, pilt, latern või muu kingitus!  

EDASPIDI

Kalligraafilised pabertooted
Kalligraafia kunsti valdamine on vahva oskus igaühele nii kaartide kui koduseintele inspireerivate sõnumite kirjutamiseks, nii märkmike kui külalisteraamatute kaante kaunistamiseks, nii omanäoliste kingipaberite kui erinevatele tarbeesemetele kujunduste valmistamiseks ning paljuks muukski. Kursuse käigus tutvustatakse kalligraafia aluseid ja põhimõisteid, õpitakse erinevaid kirjastiile ning kujunduselemente. Kursusetööna valmib igaühel üks kalligraafiaga kaunistatud inspireerivat sõnumit kandev tahvel endale koduseinale või kingituseks kallile inimesele.

Korvipunumise kursus
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid punumismaterjale ja punumistehnikaid. Kursuse käigus valmib igal osalejal vähemalt 1 paberkorv ühes läbitud tehnikas ning 1 laastukorv. Punuda saab väga paljudest materjalidest: puidulaast, vits, õlg, kuid ka kangas ja paber. Antud kursusel keskendume paberile ja laastule.

Maski valmistamise kursus

Kursuse eesmärgiks on õppida valmistama erinevaid vorme papier mache tehnikas, neid viimistlema ja kaunistama. Papier mache on üks paberi / vanapaberi taaskasutuse tehnikaid, mis võimaldab luua paberimassist imepäraseid vorme ja esemeid. Eelkõige keskendume maskide  valmistamisele, et igaüks saaks omanäolise kunstiteosega minna stiilipeole või maskiballile, riputada kaunistuseks seinale või kinkida koos heade soovidega parimale sõbrale.

Quilling'ust ehted ja kaunistused

Kursuse eesmärgiks on õppida erinevaid quillingu tehnika vorme, õppida neid omavahel ühendama erinevate esemete või kaunistuste valmistamiseks ja viimistlusnippe, et kõik pikaaegselt koos püsiks ja oma kauni välimuse.

Kohtumiseni paberikunsti kursustel!
Vivendi puidu- ja paberistuudio