Vivendi puidu- ja paberistuudio pakub läbi aasta põnevaid paberikunsti valdkonda kuuluvaid kursuseid täiskasvanutele. Mõned märksõnad:
  • ruumikujundused, installatsioonid ja lauakaunistused
  • ruumilised vormid ja esemed
  • paberi ja papi taaskasutus erinevates tehnikates
  • paberi kaunistustehnikad erinevatel esemetel
  • origami - kirigami
  • paberi valmistamine
  • praktiline ja kunstiline väärtus
  • ja palju muud!
Kursuse lehel on sisukirjeldus, toimumisajad, osalustasu ja registreerimisvorm.

Kui Sulle huvipakkuvat parasjagu ei leidu, anna meile oma soovidest teada SIIN.

Teised kursused täiskasvanutele on vasakul asuvas menüüs (puidutöö, mööbli valmistamine, puiteseme ja pehme mööbli restaureerimine, köite ja graafika restaureerimine).
 
APRILL 2019
Decoupage'i (dekupaaži) kursus 
11.apr-02.mai neljapäeviti kell 18:00 - 20:15
Dekupaaži ja kraklee tehnikate abil võib anda uue elu nii vanade asjadele kui üldiselt kaunistada erinevaid esemeid (lillepotid, pildraamid, nõud, küünlad, karbid, mööbel ja isegi tekstiil). Sisukal kursusel keskendume erinevatele dekupaaži tehnikatele, räägime dekupaaži ajaloost ja trendidest. Lisaks teoreetilisele osale saab igaühel praktilise töö käigus valmis niimõnigi kaunistatud ese.
 
Köitekursus
23.apr-14.mai teisipäeviti kell 18:00-20:15
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid köitetehnikaid, mille hulgas pööratakse suuremat tähelepanu liimita   köitetehnikatele.Kursuse käigus valmistatakse mitmed köidetud märkmikud või raamatukesed kasutades erinevaid liimita köiteid.
 
MAI 2019
Paberitegu
15.-20.mai kolmapäeviti kl 18:00-21:00      
Kursuse eesmärgiks on õppida ise käsitööpaberit valmistama ning seda omanäolistel viisidel kaunistama, et sellest lõpuks ka soovitud          õnnitluskaart, kinkekott, karbikaunistus, pilt, latern või muu kingitus!  

EDASPIDI
Quilling'ust ehted ja kaunistused

               
Kursuse eesmärgiks on õppida erinevaid quillingu tehnika vorme, õppida neid omavahel ühendama erinevate esemete või kaunistuste valmistamiseks ja viimistlusnippe, et kõik pikaaegselt koos püsiks ja oma kauni välimuse.
 
Korvipunumise kursus

Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid punumismaterjale ja punumistehnikaid. Kursuse käigus valmib igal osalejal vähemalt 1 paberkorv ühes läbitud tehnikas ning 1 laastukorv. Punuda saab väga paljudest materjalidest: puidulaast, vits, õlg, kuid ka kangas ja paber. Antud kursusel keskendume paberile ja laastule.

Lambi(kupli) valmistamise kursus

Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid lambikupli valmistamise tehnikaid ja keskendutakse paberist lambikuplite valmistamise tehnikatele. Paberist lambivarjud annavad hea võimaluse oma kodu isikupärasemaks, huvitavamaks, soojemaks ja hubasemaks muuta.

Maski valmistamise kursus

Kursuse eesmärgiks on õppida valmistama erinevaid vorme papier mache tehnikas, neid viimistlema ja kaunistama. Papier mache on üks paberi / vanapaberi taaskasutuse tehnikaid, mis võimaldab luua paberimassist imepäraseid vorme ja esemeid. Eelkõige keskendume maskide  valmistamisele, et igaüks saaks omanäolise kunstiteosega minna stiilipeole või maskiballile, riputada kaunistuseks seinale või kinkida koos heade soovidega parimale sõbrale.
 
Kohtumiseni paberikunsti kursustel!
Vivendi puidu- ja paberistuudio