PABERIKUNSTI KURSUSED

Vivendi puidu- ja paberistuudio pakub läbi aasta põnevaid paberikunsti valdkonda kuuluvaid kursuseid täiskasvanutele. Mõned märksõnad:
  • ruumikujundused, installatsioonid ja lauakaunistused
  • ruumilised vormid ja esemed
  • paberi ja papi taaskasutus erinevates tehnikates
  • paberi kaunistustehnikad erinevatel esemetel
  • origami - kirigami
  • paberi valmistamine
  • praktiline ja kunstiline väärtus
  • ja palju muud!
Kursuse lehel on sisukirjeldus, toimumisajad, osalustasu ja registreerimisvorm.

Kui Sulle huvipakkuvat parasjagu ei leidu, anna meile oma soovidest teada SIIN.

Teised kursused täiskasvanutele on vasakul asuvas menüüs (puidutöö, mööbli valmistamine, puiteseme ja pehme mööbli restaureerimine, köite ja graafika restaureerimine).
 
Köitekursus
Aeg täpsustamisel.
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid köitetehnikaid, mille hulgas pööratakse suuremat tähelepanu liimita köitetehnikatele.Kursuse käigus valmistatakse mitmed köidetud märkmikud või raamatukesed kasutades erinevaid liimita köiteid.

28.-29.nov ja 05.dets 2020 laupäeviti ja pühapäeviti kell 10-14
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid lambikupli valmistamise tehnikaid nii paberist kui teistest materjalidest ning valmistada kohapeal kursustööna üks laualamp. Laualambi jalg ja kuppel tehakse kursusel kohapeal. Paberist lambivarjud annavad hea võimaluse oma kodu isikupärasemaks, huvitavamaks, soojemaks ja hubasemaks muuta.
 
Paberitegu
03. ja 10. november 2020 neljapäeviti kl 18-21
Kursuse eesmärgiks on õppida ise käsitööpaberit valmistama ning seda omanäolistel viisidel kaunistama, et sellest lõpuks ka soovitud          õnnitluskaart, kinkekott, karbikaunistus, pilt, latern või muu kingitus!  

Praktiline ORIGAMI
10. ja 17. oktoober 2020 laupäeviti kl 10-15

Sissejuhatav kursus origami tehnikatesse ning origami praktilisus igapäevases elus. Kursus on praktilise sisuga ning kõik jutt tuleb nobetate näppude tegevusele lisaks. Kursuse lõppedes peaks igaühel olema selge, kas ta armus origamisse või oli see vahva ekskursioon kolmemõõtmelisse maailma, mille loomine võib edaspidi teistele jääda. Kuigi kõigile ruumilist nägemist antud ei ole, on seda siiski võimalik igaühel veidi arendada ja origami on sel puhul üheks heaks vahendiks. Ükski saadud oskus ega kuuldud teadmine aga mööda külgi kindlasti maha ei jookse :) 

EDASPIDI

Kalligraafilised pabertooted
Kalligraafia kunsti valdamine on vahva oskus igaühele nii kaartide kui koduseintele inspireerivate sõnumite kirjutamiseks, nii märkmike kui külalisteraamatute kaante kaunistamiseks, nii omanäoliste kingipaberite kui erinevatele tarbeesemetele kujunduste valmistamiseks ning paljuks muukski. Kursuse käigus tutvustatakse kalligraafia aluseid ja põhimõisteid, õpitakse erinevaid kirjastiile ning kujunduselemente. Kursusetööna valmib igaühel üks kalligraafiaga kaunistatud inspireerivat sõnumit kandev tahvel endale koduseinale või kingituseks kallile inimesele.

Korvipunumise kursus
Kursuse eesmärgiks on tutvustada lühidalt erinevaid punumismaterjale ja punumistehnikaid. Kursuse käigus valmib igal osalejal vähemalt 1 paberkorv ühes läbitud tehnikas ning 1 laastukorv. Punuda saab väga paljudest materjalidest: puidulaast, vits, õlg, kuid ka kangas ja paber. Antud kursusel keskendume paberile ja laastule.

Maski valmistamise kursus

Kursuse eesmärgiks on õppida valmistama erinevaid vorme papier mache tehnikas, neid viimistlema ja kaunistama. Papier mache on üks paberi / vanapaberi taaskasutuse tehnikaid, mis võimaldab luua paberimassist imepäraseid vorme ja esemeid. Eelkõige keskendume maskide  valmistamisele, et igaüks saaks omanäolise kunstiteosega minna stiilipeole või maskiballile, riputada kaunistuseks seinale või kinkida koos heade soovidega parimale sõbrale.

Quilling'ust ehted ja kaunistused

Kursuse eesmärgiks on õppida erinevaid quillingu tehnika vorme, õppida neid omavahel ühendama erinevate esemete või kaunistuste valmistamiseks ja viimistlusnippe, et kõik pikaaegselt koos püsiks ja oma kauni välimuse.

Kohtumiseni paberikunsti kursustel!
Vivendi puidu- ja paberistuudio